reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pondělí 20.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Zbláznily se? České krásky chtějí zachraňovat svět!

Srp 18, 2017 | Nejnovější

reklama

I mezi českými celebritami je pár takových, kterým nedá spát osud naší planety, dobro lidstva a zvířat. Nežijí ze vzduchu a nepřivazují se ke stromům, všechny totiž svorně tvrdí, že i malá změna může mít velký dosah.

Velkou změnou, která proběhla médii prošla misska Kateřina Šonková. Ta ze dne na den odhodila image holky z Playboye a obrátila svůj život naruby. Zlí jazykové jejímu novému životnímu stylu nedávali velkou životnost. „Moje okolí si dlouho zvykalo. Denně jsem dostávala milióny peprných otázek. Já do té změny šla dost po hlavě, ze dne na den jsem přestala jíst maso a moc neřešila, čím ho nahradit. Moje pleť se zhoršila, vypadaly vlasy, lámaly se nehty a to spoustě lidí dělalo radost. Neodradilo mě to, vybalancovala jsem jídelníček a dnes naopak vegetariánství hraje v můj prospěch, líčí reakce okolí Kateřina.

Popudem ke změně však nebyl rozmar, ale hlavně její úzký vztah k zvířatům. „Uvědomila jsem si, že nechci být součástí jakékoliv krutosti vůči zvířatům. Nemám nic z kůže a používám pouze kosmetiku netestovanou na zvířatech, mezi moje oblíbence patří Pevonia Botanica, Lush a dokonce ani Dermacol netestuje na zvířatech. Aktivně se podílím na ochraně zvířat a plánuji z jídelníčku vyřadit veškeré živočišné produkty, nadšeně popisuje svou změnu misska.

Zvířata jsou alfou a omegou i života miss Lucie Hadašové. Ta se sice nestala vegetariánkou, ale s hokejistou Jaroslavem Bednářem si za Prahou pořídili téměř kompletní farmu. „Manžel se už nemohl dívat na to, co za maso prodávají obchody, a tak začal chovat kuřata. Nakonec máme i perličky, ovce, kachny a co se týče ovoce a zeleniny, tak i to si z velké části sami pěstujeme,“ vysvětluje Lucie. Jako máma dvou malých slečen se zavázala je vychovávat k lásce k přírodě a k péči o životní prostředí. Příroda není blondýnce cizí ani v péči o svou krásu, jelikož používá výhradně luxusní americkou přírodní kosmetiku, stejně jako Michaela Salačová a Dana Morávková.

Dalšími známými tvářemi, které se rozhodly žít pro vyšší dobro jsou určitě Ivana Jirešová a Jana Paulová, které pohltila filozofie dálného východu. Ivana se po mnoha letech cvičení jógy vyrazit do Malého Tibetu za duchovní osvětou a nyní sama bikram jógu vyučuje. Díky józe prý upustila od materiálních hodnot a přijala za svou vegetariánskou stravu. Ani charita herečce není cizí, pomáhá totiž lidem s roztroušenou sklerózou.

Jana Paulová se rozhodla pomáhat hlavně lidem. Na své cestě do Indie se setkala tváří v tvář s chudobou, která ji velmi zasáhla. Tento zážitek ji ovlivnil natolik, že se rozhodla založit přímo v Indii školu pro sirotky, kterou pravidelně navštěvuje. Známá herečka se na čas stala vegetariánkou a dokonce i vegankou, ze zdravotních důvodů však od této stravy opustila. Osud zvířat jí však není jedno a proto propaguje důstojné zacházení s chovnými zvířaty a lokální produkci.

Foto: Archiv Pevonia Botanica, Nešo Matić, archiv Kateřina Šonková

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama