reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 13.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Výstava SVĚT RŮŽÍ měla velký úspěch

Led 22, 2018 | Nejnovější

reklama

Ve dnech 13. a 14. ledna 2018 proběhla v Křížové chodbě v Karolinu unikátní výstava řezaných růží z celého světa. Florea.cz, největší e-shop s květinami v České republice, se rozhodla vytvořit jeden skvělý důvod, proč se těšit na leden a výsledkem byla právě tato unikátní výstava Svět růži. Návštěvníci měli možnost se pokochat krásou tisíců růží a dozvědět se více o tom, za jakých podmínek jsou pěstovány.

Návštěvníci se mohli pokochat luxusními růžemi, růžemi, které měří 190 cm, růže z farem s Fairtrade certifikací, speciálními růžemi s čokoládovou polevou nebo zasněženými růžemi. Dozvěděli se také příběhy z ověřených farem, od kterých Florea.cz růže nakupuje. „Cílem výstavy bylo nejen ukázat krásné růže, ale i jejich původ. Chtěli jsme změnit představu o tragických podmínkách na farmách, trpících zaměstnancích a růžích plných pesticidů. Snad se to alespoň trochu povedlo,“ usmívá se Kateřina Hemerle, zakladatelka Florea.cz.

Florea.cz je první a jediný licencovaný prodejce Fairtrade květin v České republice a Kateřina Hemerle na akci představila i farmu, kterou si pro svou spolupráci vybrali. Na výstavě vystouil také předseda Fairtrade ČR, pan Ing. Jiří Hejkrlík.

Lidé, kteří akci navštívili, získali i mnoho dalších zajímavých informací. Například jak funguje nizozemská burza květin, jak se růže barví a šlechtí a mnoho dalšího. Rozuzlovali však také například věčný problé, kolik květin darovat, zda sudý nebo lichý počet. Prostě, tahle akce neměla chybu. A my už se dnes těšíme na něco podobného.

Foto: Florea.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama