reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pondělí 15.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Vladimír Polívka coby Des Grieux na scéně Národního divadla

Led 20, 2017 | Nejnovější

reklama

Dlouhotrvajícím potleskem odměnilo zcela vyprodané hlediště Národního divadla účinkující v premiéře Prévostova románu, který zdramatizoval a uvedl na jeviště Vítězslav Nezval, Manon Lescaut.

Hlavní úlohu, tedy rytíře Des Grieux svěřil režisér Vladimíru Polívkovi. „Je to moje druhé vystoupení na scéně Zlaté kapličky a hned v hlavní mužské roli rytíře Des Grieux. Samozřejmě měl jsem trému, ale ne takovou tu, že by mi vyvstával pot na čele, třásl jsem se, nejedl a nespal, ale spíš jsem cítil úctu k tomuhle prostoru, téhle nenapodobitelné scéně i publiku. V mé postavě je obsaženo všechno, co znamená být zamilovaný, já tím na jevišti žiju a všechno naplno i prožívám. Ale abych nemluvil jen o sobě, myslím si, že se na celém představení se skvěle podepsali nejen ostatní kolegové, ale i scénograf a režie,“ uvedl Vladimír Polívka, kterého do hlediště přišla podpořit i jeho přítelkyně, zpěvačka, modelka a také trochu herečka Karolína Krézlová, která i po děkovačce a na následné party dávala nepokrytě najevo, že se jí představení i role jejího partnera velice zamlouvaly.

Vladimírův výkon na jevišti ocenila i jeho matka Chantal Poullain. Nejen, že svému synovi ve stoje bouřlivě zatleskala, ale šla mu hned pogratulovat do divadelní šatny a dala si i trošku vína. „Ten příběh je nádherný, moc se mi představení líbilo. Je to o lásce, věrné i nevěrné, takové, která se prožívala kdysi a může se objevit i dnes. Samozřejmě se mi velice zamlouval nejen výkon Vladimíra, ale i Manon, tedy Pavlíny Štorkové a všech herců, kteří v tomhle představení hráli. A jak bylo na jeho závěr vidět a slyšet, nebyla jsem jako divák nadšená jen já,“ uvedla Chantal Poullain.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama