reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Úterý 23.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Vernisáž obrazů Prahy Anny Karan nadchla nejen Pražany

Zář 30, 2021 | Lifestyle, Nejnovější

reklama

Včera byla v pražském Mánesu zahájena výstava velkoformátových obrazů Prahy běloruské malířky Anny Karan. Ta v Praze žije již sedmnáct let, hodnotí ji jako nejpůvabnější a nejatraktivnější město na světě, a je jí plně fascinovaná. Proto tak ráda maluje různá místa našeho hlavního města. „V obrazech se odráží mé emoce, pocity z daného místa. Přitom nezapomínám na historii toho místa. Někdy se v atmosféře obrazu odráží. Jsem velmi ráda, že se mi podařilo uskutečnit vernisáž právě v den nejvýznamnějšího státního svátku České republiky“, uvedla nadaná malířka vernisáž.

Jako kmotry vernisáže zvolila herce filmu Když prší slzy, v němž si zahrála sama sebe, tedy malířku. „Byla to moje první zkušenost, ale tím, že jsem stála před plátnem, navíc s barvami a štětcem v ruce, přešla mě tréma velmi rychle“, usmívá se při vzpomínce na natáčení filmu, jehož ústředním mottem je domácí násilí. A režisérka filmu Michaela Semela její slova potvrzuje: „Annu jsem vybrala právě proto, že bylo třeba obsadit někoho, kdo má s malováním zkušenosti. Pravda, trochu jsem se bála, že jde o hereckou amatérku, nicméně Anna svou epizodu zvládla vcelku přirozeně.“

Kromě kmotrů z umělecké branže vernisáž pokřtila také profesorka Věra Adámková a mělo to své opodstatnění. „Myslím, že v dnešní době nikdo nepochybuje o tom, že fyzické zdraví úzce souvisí s tím psychickým. Je tedy zdraví velmi prospěšné navštěvovat divadla nebo různé kulturní akce, jako je například tato. Určitě už jste slyšeli o umělecké terapii. Spadají do ní čtyři hlavní terapeutické obory, kde se jednotlivé terapie liší svým prostředkem. Jedná se o arteterapii, muzikoterapii, dramaterapii a tanečně-pohybovou terapii. Společně se tedy řadí pod obecný název Art therapy – Umělecké terapie.

Příjemnou atmosféru vernisáže, která se nesla v duchu neformálního společenského setkání, ještě umocnila svým vystoupením zpěvačka Elly (Eliška Tunková). Zazpívala několik písní, z nichž většina pocházela ze zpěvaččiny autorské dílny. Zasloužený potlesk tedy sklidila jak od hostů vernisáže, tak i od jejích kmotrů, kterými byli: Lucie Zedníčková, Aneta Kernová, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Jan Burda, Jakub Moulis, Kateřina Bláhová, Miro Šmajda, Matyáš Hložek, Bára Fišerová, Honza Fanta, Markéta Procházková, Petr Zvěřina, Kája Pavlíček, Markéta Šandová a Petr Kutheil.

Vernisáž velkoformátových obrazů Prahy můžete v pražském Mánesu navštívit až do konce října.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama