reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pátek 23.02.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Velký sen i noční můra Davida Svobody

Zář 20, 2018 | Nejnovější

reklama

Olympijským zlatem ověnčený pětibojař David Svoboda si splnil další ze svých snů, který mu však zároveň přinesl pořádnou dávku stresu. Zahrál si totiž v historickém velkofilmu a hned v tom nejdražším a největším, který se u nás natáčí. Když ještě přidáme další indicii, že se stal zjizveným bojovníkem, možná už tušíte, že ho režisér a producent Petr Jákl obsadil do velkofilmu Jan Žižka.

„Zhruba před rokem jsme si s Petrem na pivu zavtipkovali, že bych si v Janu Žižkovi mohl zahrát nějaké to křoví. Příjemně mě překvapilo, že si na mě po takové době vzpomněl,“ prozradil David, který má mimochodem vřelý vztah k historii. Proměna ve zjizveného Assasina, nájemného vraha, byla pro něho nezapomenutelným zážitkem.

„Byl jsem z toho nadšený, je to takové malé cestování časem. Zároveň jsem se ale bál, že bych v tak velké skupině profíků mohl nějak brzdit nebo zklamat a muselo by se to kvůli mně opakovat. Naštěstí jsem mezi ostatní v pohodě zapadl“ přiznal se pokorně vousem zarostlý sportovec.

Původně bylo v plánu, že by mohl bojovat na koni. Jak se však ukázalo, jeho dokonalá sportovní jízda se v historickém filmu využít nedala. Na speciální výcvik už bohužel nebyl čas, tak dostal do ruky kopí a bojoval tváří v tvář.

Foto: Stanislav Honzí

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama