reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pondělí 15.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Tbiliský operní sbor Suliko poprvé v Česku: Zapsaní jsou na seznamu UNESCO!

Lis 7, 2018 | Nejnovější

reklama

Něco takového v České republice ještě nebylo. Jediný mužský „operní soubor“ zapsaný na seznamech UNESCO vystoupí už 9. listopadu 2018 v pražském Rudolfinu. Chcete být u toho? Stále ještě máte šanci, k dispozici jsou poslední lístky. Bude to opravdu parádní zážitek!

Soubor Suliko byl založen v roce 2007 a zpívá bez účasti hudebních nástrojů (tzv. akapela). Jde o jeden z nejpopulárnějších folklórních souborů nejen v Gruzii, ale v podstatě po celém světě. Jeho členové jsou současní sólisté opery, prezentuje se gruzínskou hudbou, folklórem i vícehlasným zpěvem. Dnes už se dá směle říci, že je obchodní značkou Gruzie a když si je poslechnete, tak hned zjistíte, že to rozhodně není náhoda. Suliko se už prezentoval například v Polsku, Francii, Izraeli, USA, Turecku a dalších zemích. Všude vzbudil obrovský ohlas a nadšení. Soubor se také mnohokrát účastnil slavnostních recepcí a oficiálních akcí na gruzínských velvyslanectví napříč celou planetou. Na kontě samozřejmě mají i řadu státních cen.

Mužský soubor Suliko vytvořený Ivanem Galuashvilim se v pražském Rudolfinu představí už 9. listopadu. Budete si moci vychutnat díla z tradičního repertoáru i současných gruzínských skladatelů. Některé písně jsou spojené s kultem révy a mnoho z nich pochází z 8. století. Píseň je v Gruzii všudypřítomná, patří ke každodennímu životu tamních obyvatel. Ať už jde o pracovní písně (Naduri zahrnují zvuky fyzického úsilí v hudbě). tak třeba vánoční písně (Alilo) či písně léčebné. Byzantské liturgické hymny byly také začleněné do gruzínské polyfonní tradice a dokonce se staly hlavním rysem tradice.

Pokud si chcete slavné umělce poslechnout na vlastní uši, pár posledních lístků je ještě k dispozici. Seženete je zde:

Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/gruzinsky-narodni-zpev-rudolfinum-praha-1066321

Ticketart: https://vstupenky.ticket-art.cz/koncerty-zahranicni-interpret-/suliko-gruzinsky-narodni-zpev-14929/

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama