reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 13.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Slunce už vám nenakreslí žádnou vrásku na čele a v létě nepropotíte ani jedno tričko

Čvn 3, 2020 | Lifestyle, Nejnovější

reklama

Pokud si chcete zachovat mladou tvář a netrápit se nadměrným pocením během horkých letních dnů, neváhejte a zajdete si na botox ještě teď.

Samozřejmě velmi důležitá je během letních měsíců ochrana proti škodlivým vlivům slunečních paprsků. Jaký je ideální opalovací krém pro vás už jistě víte, neboť článků na toto téma jste už přečetli nesčetně. Nicméně slunění může způsobit i nevratné škody na vaši kráse v podobě vrásek a vysoké teploty zase způsobí, že se začněte potit v daleko vyšší míře než po zbytek roku. Nechte své potní žlázy a nejvíce namáhané mimické vrásky s citem vypnout za pomoci aplikace botulotoxinu.

Efektivní preventivní opatření

Už dlouho přemýšlíte, že se mračivky zbavíte za pomoci botoxu? Pak nyní je ideální čas, protože právě v létě trávíme více času venku na slunci a aniž bychom si to uvědomili v jednom kuse přivíráme oči, krabatíme čelo i nos. Naše mimické svaly tak jedou na plné obrátky. Následkem toho se postupem času začnou objevovat první vrásky a ty viditelné prohlubovat. Zabránit tomu můžete jedině účinnou prevencí v podobě aplikace botulotoxinu. Všechny pochybnosti, jako že přijdete o přirozenou mimiku, hoďte klidně za hlavu. „To je mýtus. Důležité je, aby botulotoxin vždy aplikoval odborník ve správném množství a na správném místě. Při profesionální aplikaci nevzniká nepřirozená mimika,“ vysvětluje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek z Kliniky YES VISAGE.

A jak botulotoxin vlastně funguje? „Účinek spočívá v uvolnění svalu, který působí přímo na příčinu vzniku vrásek, tedy na svalovou činnost. Aplikací velmi malé dávky botulotoxinu do svalu se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění, vyhlazení vrásky a k zamezení nežádoucí mimiky. Zároveň tím také předcházíme dalšímu prohlubování vrásek,“ vysvětluje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek z Kliniky YES VISAGE.

Samotná aplikace vám nezabere více než 5 až 10 minut. Je třeba počítat s tím, že účinek po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervových vláken. Při dalších aplikacích může vydržet i 9 až 12 měsíců.

Skoncujte se zvýšeným pocením

Trápí vás nadměrné pocení během celého roku a vždy v létě vlivem počasí se váš problém stupňuje? Zbavte se zásob antiperspirantům s nejistým účinkem, které mohou někdy dokonce obsahovat i rizikové látky pro vaše zdraví. Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy a tím k dočasnému omezení nebo úplnému zastavení pocení v ošetřeném místě. „Účinek nastupuje pozvolna během 2 až 10 dnů, kdy potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Efekt je vždy individuální. Přetrvává podle použitého množství látky 7 -12 měsíců, někdy i déle. Ačkoliv není výsledek trvalý, lze aplikaci botulotoxinu bez obav opět opakovat, přičemž s počtem opakování se efekt prodlužuje,“ prozrazuje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek z Kliniky YES VISAGE.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama