reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 20.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Sibyla se řítí do finiše!

Bře 4, 2016 | Nejnovější

reklama

Ještě v civilu, ale už v kulisách, zkoušejí protagonisté chystaného muzikálu Mira Procházky Sibyla, královna ze Sáby na jevišti Divadla Hybernia. Do premiéry, která bude 17. března už mnoho času nezbývá, takže nastává finiš.

„Je tu výborná parta zpěváků a tanečníků, takže všechno v pohodě zvládáme. I když, pravda, zkoušíme na zdejší scéně s výjimkou nedělí skoro denně a únava semtam dolehne. To bývá normální, vždyť máme za sebou celkově už dva měsíce příprav. A jedeme i přes drobné zdravotní problémy. Ty neměl totiž jen Dan, ale i řada dalších protagonistů, kteří se potýkali hlavně s nachlazením. Vše už je ale celkem v pořádku, jedeme podle plánu a už začátkem příštího týdne začneme zkoušet v kostýmech,“ uvedl režisér Radek Balaš.

Celkem v pořádku v překladu znamená, že třeba obě Sibyly chytly virózu. Eliška Ochmanová jí vyléčila začátkem tohoto týdne, pak bacil přeskočil na Evu Burešovou a ta ho pozvolna potírá. „Normálně zkoušíme, tohle nás nemůže vykolejit. Beru prášky, mám trochu zastřený hlas, ale všechno spěje k lepšímu. Jsme totiž silné Sibyly a nic nás jen tak nezdolá,“ vysvětlila Eva Burešová.

Napilno je na scéně skutečně od kuropění do noci, výstup střídá výstup a své party přehrávají všichni alternanti. Sólisté i company. A kdo zrovna není na jevišti, sleduje práci kolegů z hlediště. Občas vyjde i čas na osvěžení nebo cigárko. A řeč se vede, jak jinak, o probíhajících zkouškách.

V plodné diskusi jsme zastihli třeba Hanku Křížkovou a Ilonu Csákovou. „My dvě holky hrajeme chůvy Sibyly, a jelikož já děti nemám a Ilonka jo, předává mi zkušenosti, jak se chovat, aby vše bylo na jevišti dokonalé. Samozřejmě i já přijdu občas s nějakým doplňkem, takže pokaždé jde o tvůrčí dialog, především na téma, jak trestat a čím,“ s úsměvem informovala Křížková.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama