reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 20.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Růžový anděl opět zasahuje: Dominika Myslivcová pomohla malé Amálce

Bře 21, 2017 | Nejnovější

reklama

I kdyby už DOMINIKA MYSLIVCOVÁ (22) v životě nic neudělala, zůstane za ní nesmazatelná stopa. Nejsou to bohatí milenci, růžové songy ba dokonce ani luxus, kterým se obklopuje, co ji v očích veřejnosti staví jednozančně nejvýš. „Pink Angel“ má totiž srdce na pravém místě a svoji slávu i vliv využívá pro dobré věci. Pomáhá bližnímu svému. Kdo se toho dnes drží?

Není to poprvé, co se růžová Barbie zapojila do pomoci postiženému dítěti. Stačí vzpomenout na Natálku nebo Terezku, které už dnes díky ní a firmám, se kterými spolupracuje, mají o mnoho lepší a šťastnější život. Tentokrát se Dominika rozhodla pomoci Amálce Strakové, které jsou téměř čtyři roky. Když se narodila, bylo u toho mnoho komplikací. „Z bříška musela ve třicátém týdnu, když jí funkčnost mé placenty neumožnila přijímat potravu. Kdyby nešla rychle ven, nepřežila by,“ vzpomíná dnes její maminka Martina.

Porodní váha novorozence byla jeden kilogram, přidalo se krvácení do mozku a následně se v mozku vytvořil hematom. Sice se částečně vstřebal, ale bohužel zasáhl centrum pohybu. Aby toho nebylo málo, děvčátko trpělo epilepsií, dětskou mozkou obrnou a přidala se i chromozonální aberace. „To je vrozená vada, který způsobuje její zpomalený vývoj,“ vysvětluje paní Martina. Minulý rok proto Amálka podstoupila speciální operaci ulzibát, která uvolnila svalové kontraktury.

Díky zákroku začala Amálka konečně chodit. Samozřejmě to není dokonalé, ale pro její rodiče to byl obrovský krok kupředu. „Ještě toho moc neujde, Amálka je celkově unavená. Proto jsme také sháněli speciální zdravotní kočár a díky Dominice jsme ho teď opravdu získali,“ usmívá se alespoň trošku šťastně maminka postižené holčičky. Myslivcová dlouhodobě spolupracuje se společností Xrover, která dokáže upravit kočárky přímo na míru. „Amálka bude moci cestovat, určitě jí to moc pomůže,“ zářila spokojeností i česká Barbie. Patří jí samozřejmě velký dík stejně jako firmě, která dodala kočárek, ale i dalším dárcům. Pokud byste chtěli vědět více, podívejte se na www.xrover.cz.

 

 

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama