reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Středa 22.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Režisr Rapoš: Naše práce má smysl, Ženská pomsta je důkazem

Zář 21, 2020 | Lifestyle, Nejnovější

reklama

V Novém Městě nad Metují proběhl již 42. Festival filmové komedie, který měl v soutěži hned 12 skvělých filmových komedií, které diváci mohou znát z domácí kinodistribuce, ať již šlo o „Poslední aristokratku“, „Chlapa na střídačku“, „Ženskou na vrcholu“, nebo absolutní novinky „Štěstí je krásná věc“ a „Ženskou pomstu“. 

Prestižní kategorií festivalu je divácká soutěž, v níž rozhoduje délka času, během kterého se diváci v kině v průběhu filmu smějí. Vše se bedlivě měří a zapisuje a film s nejdelším časovým úsekem smíchu získává cenu diváků Novoměstský hrnec smíchu. To, že jde o snad nejdůležitější cenu není třeba připomínat, protože úspěšnost každé komedie se víc než názorem odborné poroty, měří reakcemi a ohlasy diváků. 

Smích je nejlepší lék na všechno
S velkým náskokem v letošním ročníku zabodovala nová komedie režisérsko-producentského tandemu Dušan Rapoš a Petr Šiška a scenáristky Evy Vejmělkové „Ženská pomsta“, během které lidi prosmáli více než 27 minut filmu (!), což je bezesporu tím nejlepším oceněním práce celého týmu Ženské pomsty. „Cena diváků je jasným důkazem, že se nám povedlo natočit komedii, o kterou je a bude mezi diváky zájem, komedii, která v dnešní nelehké době dokáže lidi pobavit a přivést na jiné myšlenky. Na rozdíl od sucharů filmové kritiky se lidé nebojí dát najevo, že když se jim něco líbí, tak se s chutí a od srdce rádi zasmějí. Smích je totiž nejlepší lék na všechno a taky nejlepší pozvánka do kina na „Ženskou pomstu“, okomentoval vítězství producent Petr Šiška. 

Cenu Novoměstský hrnec smíchu si na festivalu osobně převzal režisér Dušan Rapoš a své pocity vyjádřil zcela jasně: „Je to pro náš tvořivě-realizační tým potvrzení, že naše práce měla smysl. Jak kdysi řekl Chaplin, „Není těžké lidi v kině rozplakat, ale je hodně těžké lidi rozesmát“, a jsme rádi, že se nám to povedlo.’’ I přes tristní čísla celkové návštěvnosti v kinech se „Ženská pomsta“ drží na čelních místech žebříčku návštěvnosti a dá se předpokládat, že tuto komedii si diváci i v dalších týdnech v kinosálech rádi najdou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama