reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 15.06.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Režisérka Zita Marinovová: Kritici mě, mírně řečeno, nechválí. Já ale točím pro diváky

Lis 1, 2020 | Celebrity, Nejnovější

reklama

Filmová komedie Román pro pokročilé opět bodovala. Při premiérovém televizním vysílání na stanici Nova ji sledovalo více než jeden milion diváků. Film, který během promítání v kinech porazil v návštěvnosti snímky s Bradem Pittem nebo Sylvesterem Stallonem, se zkrátka líbí. Dalším důkazem je také fakt, že v žebříčku nejsledovanějších tuzemských i zahraničních filmů v ČR na Netflixu si tento film již několik týdnů udržuje pozici v polovině první desítky.

„Potvrzuje se, že většina diváků nestojí o duchamorné existenciální úvahy, lidé se chtějí u filmu pobavit,“ míní představitel hlavní role Marek Vašut. Stejného názoru je i scénáristka a režisérka filmu Zita Marinovová. „Kritici mě, mírně řečeno, nechválí. Ale já točím pro diváky. A vidět, jak vycházejí z kina, usmívají se a povídají si o filmu, a nebo mít nejsledovanější film víkendového programu, to je pro mě opravdu pocit k nezaplacení…“ komentuje úspěch Románu pro pokročilé režisérka, jejíž předchozí film Seznamka, v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, je rovněž i čtyři roky po premiéře při každé televizní repríze v první pětce sledovanosti. 

A jak to má autorka populárních vztahových komedií se svým vlastním soukromím? „Já jsem povahou takový solitér, takže netoužím s nikým sdílet společnou domácnost. Vdaná jsem byla, potomstvo mám úžasné, čili ve vztazích si teď užívám jen to hezké. A vyprat si holt Pan Božský musí sám a ve vlastní pračce…“ směje se Zita. Divákům pak můžeme prozradit, že do roka a do dne se na filmových plátnech objeví její nová komedie s názvem Blízká setkání.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama