reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Středa 28.02.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Premiéra, která měla vše! Muž se železnou maskou se povedl

Lis 3, 2017 | Nejnovější

reklama

„Já jsem hodně spokojen. Myslím si, že se premiéra Muže s železnou maskou vydařila. Mám za sebou několik muzikálů, takže bych mohl být možná v klidu, ale nebyl jsem. Takovou tu nervozitu jsem si užil a prožil. Je to pryč. Podle ohlasu hlediště se diváci bavili a o tom moje práce je,“ řekl po premiéře zmíněného představení autor hudby Michal David.

A že se muzikál líbil, potvrdil mimo jiných i Felix Slováček, který dorazil s přítelkyní, Zdeněk Barták s manželkou, Ivan Vyskočil s partnerkou nebo Leoš Mareš se snoubenkou. „Psal jsem to přesně na představitele hlavních rolí. Jim na tělo. Věděl jsem, kdo kterou postavu bude hrát a zpívat, takže je tam skladba pro d ́Artagnana neboli Mariana Vojtka, Ludvíka XIV. a pak Filipa tedy Davida Gránského, nebo pro královnu Annu Rakouskou čili Helenu Vondráčkovou. O to bylo skládání lehčí nebo možná i těžší, ale jak bylo vidět a slyšet podařilo se,“ uvedl po premiéře Michal David.

„Já jsem romantik a tenhle příběh, stejně jako Tři mušketýři, jsou mou srdeční záležitostí. Jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát v Muži s železnou maskou dvojroli. Král Ludvík XIV. je pěkný hajzlík, naopak Filip jeho opak. Tohle střídání mě baví. Jsem chvíli absolutní nesympaťák a pak kladný hrdina. Prostě u mě paráda,“ usmíval se po premiéře Gránský.

„Muzika Michala Davida je skvělá. Moc ráda jsem si v tomhle díle zahrála a zazpívala. Navíc je to příběh, který hodně lidí zná a zaujme je, takže já jsem na jevišti Broadwaye při tomhle představení ráda,“ nechala se slyšet Anna Rakouská, neboli Helena Vondráčková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama