reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Úterý 23.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Parkourista Tary plní sny mnoha kluků. Známý youtuber pořádá kurzy i tábor

Bře 25, 2019 | Nejnovější

reklama

Je jedním z mála lidí v Česku, který má trenérskou licenci na parkour. Známý youtuber Tary, kterého obdivují stovky tisíc mladých lidí, jim tak může plnit sny. Pětihodinový worshop je něco, na co se nezapomíná. A Tary jde ještě dál.

Když mu bylo devět, přišel do České republiky s rodiči. A parkour se stal jeho vášní. Taraz Povoroznyk známý jako Tary patří dnes v tomto sportu k absolutní špičce. Jeho workshopy tak patří k velmi vyhledávaným, čemuž se samozřejmě nemůžeme divit. Vše, co spolu s trenéry učí, si vyzkoušel doslova na vlastní kůži. Metodiku totiž vymyslel sám podle svých zkušeností. Součástí akce je vždy autogramiáda, kde se děti mohou s Tarym vyfotit i neformálně popovídat a pokud chtějí, odnesou si jeho autogram. „Učíme parkourové základy, ale i pár triků. Naším cílem je, že si každý odnese zkušenosti, které pak využije ve svém vlastní tréninku,“ vysvětluje Tary. Odkaz na workshopy najdete zde.

Nezůstává však jen u těchto jednorázových akcí. Tary totiž pořádá také letní kempy pro děti od sedmi let. Jejich náplní je, jak jinak, YouTube a parkour. Nikoho asi nepřekvapí ani název – Tary Camp. „Děti zde trénují a učí se pod vedením zkušených lektorů, jak správně a hlavně postupně docílit parkourových triků.“ Organizátoři tábora si moc dobře uvědomují, že i když dávají pozor, může dojít ke zranění. I proto je nonstop přítomný zdravotník. Samozřejmostí je i kvalitní strava pětkrát denně, přeci jen energetický výdej je velký. Místa jsou ještě volná, i když rychle mizí. Chcete-li tedy své dítě na Taryho camp přihlásit, vše potřebné najdete na webových stránkách zde – www.tarycamp.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama