reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Neděle 24.09.2023

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Olomoucký hokejový klan: Legenda František Tulec oslavil 70. let!

Úno 2, 2023 | Nejnovější, Zábava

reklama

Známý olomoucký hokejista a dlouhodobý kapitán mužstva František Tulec se před pár dny znovu postavil na led při příležitosti oslav sedmdesátých narozenin.

Doprovodila ho celá rodina včetně vnoučat a syna Tomáše, který za  Olomouc taky „válel“. Chyběla jen vnučka Terezka, která se věnuje profesionálně fotomodelingu a zrovna musela být pracovně v rakouských Alpách. A že měl někdejší kapitán Olomouce opravdu na co vzpomínat!

V československé lize si František Tulec zahrál za TJ ZKL/Zetor Brno. Odehrál pět ligových sezón, nastoupil ve 193 ligových utkáních. Připsal si čtrnáct branek a stejný počet asistencí. Vždy platil za řízného beka, který neuhne z žádného souboje. U soupeřů měl právem respekt, mnohdy tekla krev. Zároveň se ale vyznačoval fér hrou, svoji tvrdost nikdy nepřetavil v zákeřnost. Objevil se i v nižších československých soutěžích, nejvíce v dresu TJ DS Olomouc, hrál ale i za TJ Ingstav Brno či rezervu tehdy slavné Dukly Jihlava. 

František Tulec také oblékl reprezentační dres, když hájil barvy Československa na mistrovství Evropy juniorů do 19 let v roce 1972, odkud si přivezl bronzovou medaili. Dodnes na něj rádi vzpomínají nejen spoluhráči, ale i soupeři. Jeho stopa v československém hokeji je nesmazatelná. A i přesto, že se narodil 25. ledna 1953, má stále elánu a energie na rozdávání. Oslava jeho narozenin byla opravdu parádní akce a vděční diváci udělali nejoblíbenějšímu olomouckému kapitánovi pravý hokejový kotel.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama