reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Čtvrtek 18.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Mr PlayStation se zabydluje v Praze: Fraga vyrazil na nákupy

Bře 11, 2020 | Nejnovější

reklama

Patří mezi nejtalentovanější závodníky, přitom jeho příběh se od story dnešních pilotů formule značně liší. Igor Fraga se narodil v Japonsku, žil v Brazílii a před pár týdny se přestěhoval do Prahy. Jeho kariéra nezačala na motokárách, ale ve virtuálním kokpitu. Dokázal vyhrát FIA Gran Turismo Nations Cup v esportech a dostal šanci na reálných okruzích. Využil ji, v letošní sezóně se představí v barvách české stáje Charouz Racing System.

Je to jako pohádka o klukovi, který ke štěstí přišel. Ale pro mnoho malých chlapců také příklad, že do formule se jde dostat i díky tomu, že si pořídí PlayStation a budou „mastit“ hry. Není žádným tajemstvím, že v esportech se dnes pořádají mistrovství světa a na velkých akcích se dají vydělat velké peníze. A když jste opravdu hodně dobří, můžete dostat životní šanci. Tak jako Igor Fraga. „Bylo to jako sen, který stále ještě nekončí. Už za pár dní startuje v Bahrajnu sezóna Formule 3 a já budu v kokpitu formule, to je neuvěřitelné,“ rozplýval se spokojeně sympatický mladík. 

My jsme ho zastihli v obchodě značky Camp David v pražském Palladiu, kde si zrovna vybíral nový outfit. „Praha je krásné město a máte tu moc pěkné holky. Takže musím nějak vypadat,“ culil se Fraga. Takže dámy, co vy na to? Je přeci k sežrání, ne? V české metropoli to však nebude mít zdaleka jen o zábavě. Studuje zde Newton College a hlavně se musí samozřejmě připravovat na závody. Výhodou je, že to má blízko do centrály Charouz Racing System na Žebrák, což je od Prahy kousek. Sezóna F3 startuje 20. března v Bahrajnu stejně, jako F1 a F2 a kvůli epidemii koronaviru bude bez diváků.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama