reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pondělí 20.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Michaela Nosková bojuje o děti. Jak tohle dopadne?

Led 18, 2020 | Nejnovější

reklama

Michaela Nosková se sice snaží působit, že má bezstarostný život, opak je ale pravdou. Muzikálová diva se ve svém blogu vypsala z problémů, které ji trápí a nejde rozhodně o banality. Míše se přihodilo to, s čím se potýká řada žen. Našla si partnera, který čelí nevídanému tlaku své ženy ve snaze připravit společné děti o tátu a léta čelí křivým a nikdy neprokázaným obviněním ze strany své ženy z ohrožování dětí i jí samé. A tak s Míšou společně bojují o jeho děti. Přitom mluví o křivém obvinění z bití, zneužívání a týrání a především o neschopnosti a neochotě systému na ochranu dětí (OSPOD, soudy) takovým věcem zabránit.

Michaele Noskové sice vztah s otcem její dcerky Elišky nevyšel, nikdy mu ale ve styku s ní nebránila, podporovala ho a je si vědoma, že dítě má dva rodiče. Proto se nestačila divit, čím si v posledních letech prochází její současný partner. Ten se totiž od roku 2013 stále snaží o možnost podílet se jakýmkoliv způsobem na výchově svých vlastních dětí, které téměř nemá možnost ani vídat a zároveň zamezit psychickému týrání dětí, které jsou nuceny k falešným obviněním jeho i dalších blízkých lidí. A do celé situace, která se hlavně podepisuje na nebohých dětech, tak byla vtažena i sama Míša.

A právě o tom se vypsala na svém novém blogu. “Sama jsem byla překvapená, kolik lidí v mém okolí má stejné problémy s psychickým týráním dětí jedním z rodičů a naprostou zoufalou neschopností dosáhnout jakékoliv podpory ze strany soudů a OSPOD, kteří vše nejen přehlíží, ale dokonce vše aktivně kryjí,” píše například hvězda chystaného muzikálu We Will Rock You ve své otevřené zpovědi.

„Kdyby systém toto chování aktivně potíral, neexistovalo by tolik lidí, kteří byli tímto způsobem vymazáni ze života svých dětí. Místo toho se soudy a sociální pracovnice kryjí navzájem a nikdo reálně nedělá nic, nebo spíš ještě hůř. Místo trestu takové chování aktivně zahlazují.“

Přiznává, že vzkaz není určený pouze lidem, kteří si prochází něčím podobným, ale dětem jejího partnera, které, díky nepředávání druhou stranou, téměř nevidí.

“Chci, aby ostatní děti věděly, že když se jim něco takového děje, tak to není v pořádku. Opravdu není v pořádku, že nesmí zdravit druhého rodiče, když ho vidí, nesmí mu telefonovat, nesmí mu psát, nesmí ho kontaktovat, nesmí říct, že chtějí za ním, nesmí k němu projevovat city. Není v pořádku, aby se bály, že když nevyhoví, budou trestány zrušením kroužků, vyhozením hraček či jich samých na ulici. Není v pořádku, že musí chodit na sociálku, policii, gynekologii,” píše na rovinu Nosková a dodává, že není ani v pořádku lhát a falešně obviňovat kohokoliv, protože si to jeden z rodičů vynutil.

A zpěvačka vysvětluje, proč se rozhodla takto osobní věci psát veřejně. “Píšu vzkaz veřejně, protože se nechci schovávat, chci, aby se o těchto věcech mluvilo otevřeně. Je to vzkaz nejen našim dětem, ale i těm ostatním,” říká Nosková.

„Byla jsem v naprostém šoku, že v dnešní době v České republice existuje systém, který toleruje a především podporuje rodiče, kteří se neštítí toho nejhoršího na svých dětech. Zatahují děti do falešných obvinění, ať ze zneužívání, nebo týrání, a jsou schopni zajít tak daleko, že obviní kohokoliv z čehokoliv pro dosažení svého cíle. Je mi neskutečně líto dětí, které se staly součástí mé rodiny, které miluji a které mají právo mít oba milující rodiče. Prochází něčím, co je v důsledku navždy poznamená a vzhledem k masovosti i celou společnost,“ říká zpěvačka.

Foto: WE WILL ROCK YOU/ Archiv Michael Noskové

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama