reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Neděle 14.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Krainová pomáhá seniorům, založila novou nadaci

Led 7, 2017 | Nejnovější

reklama

V České republice žije okolo 2 milionů seniorů. Jejich největšími problémy jsou pocity osamělosti, nepotřebnosti a jejich životní stereotyp. l to se snaží řešit nově vzniklá Nadace Antonika Simony Krainové.

,,O nadaci jsem uvažovala již dlouho a stáIe jsem přemýšlela, jakým směrem pomoci se vydat. Nakonec přirozeně vyplynula právě tato cesta. Stáří se týká každého z nás, ale zároveň je vnímáno velmi negativně _ všichni chceme žít dlouho, ale nikdo nechce být starý. Přitom si myslím, že stejně jako k ostatním etapám lidského života, i ke stáří patří radost,“ říká Simona Krainová, patronka Nadace Antonika.

Své jméno nadace dostala po sv. Antonínovi, který je mimo jiné patronem starých lidí, rodiny a všech, kteří se ocitli v nouzi. Antonika chce pomáhat ve čtyřech základních oblastech: pro domovy seniorů získávat modernější vybavení a zlepšovat podmínky bydlení v nich, zároveň jim přispívat na zdravotní pomůcky. Nadace chce pomáhat i jednotlivcům a v neposlední řadě podporovat aktivity, které starší generaci přinášejí radost do života.

,,V tuto chvíli jsme na začátku a jsme si vědomi toho, že nezměníme všechno. Co ale změnit chceme, je mimo jiné způsob, jakým budeme k pomoci přistupovat. Těšíme se na konkrétní nápady a projekty, na které by naše pomoc měla směřovat. Jsme připraveni naslouchat,“ vysvětluje Simona Bagarová, manažerka Nadace Antonika Simony Krainové. Nadace chce v budoucnu přijít i s méně tradičními formami pomoci, které do Života starších lidí vnesou zábavu a radost. Podpořené projekty by přitom měly být vždy viditelné, aby bylo jasné, na jakou konkrétní věc pomoc putuje.

Finanční příspěvky pro Nadaci Antonika Simony Krainové je možné již nyní zasílat na účet 5223/5000 pod variabilním symbolem konkrétní oblasti pomoci. Nadace počítá s tím, že by v letošním roce mohla rozdělit až 3 miliony korun získaných zejména od komerčních partnerů. Bližší informace o nadaci jsou k dispozici na webové stránce www.antonika.cz.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama