reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Úterý 23.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Komedie Deníček moderního fotra vstoupí do kin v srpnu a představuje trailer a plakát

Čvn 17, 2021 | Celebrity, Nejnovější

reklama

Nová česká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA oznamuje datum premiéry a představuje trailer. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se setkali JIŘÍ MÁDL a TEREZA RAMBA. Do kin přijde Deníček moderního fotra 12. srpna 2021.

Ze zákulisí natáčení

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Kolik Čeňků – tolik dětí

Jedním z nejdůležitějších úkolů se stalo obsazení role malého Čeňka, který v průběhu filmového příběhu projde od narození až k oslavě 1. roku. Filmoví Čeňkové byli nakonec 3, tak aby odpovídali požadovanému věku. První Čeněk 2-4 měsíce, druhý Čeněk 6-8 měsíců, třetí Čeněk jeden rok. Sestavu doplnil 1 novorozenec, který sehrál první miminkovské dny.

Za každého z batolecích herců byl pro nepředvídatelné situace připraven náhradník. A tato situace nastala. Nejstarší původně vybraný Čeněk musel být vyměněn druhý natáčecí den a do scény z prvního dne se musel v ateliéru dotočit náhradník (u křesla vypůjčeného z lokace). Přesto v jednom záběru původně vybraný Čeněk zůstal. 

Odnesla to panenka

Pro některé scény zaskočila do role dítěte panenka. Hrací panenky byly celkem 4, jedna byla nakonec obětována, protože pro záběr bylo třeba použít pouze ručičky.

Lahvinku s sebou

Zatímco s oblečením pro postupně rostoucího filmového Čeňka pomohl partner filmu, společnost s. Oliver, z jejíž dětské kolekce pochází velká část oblečení, kojenecké lahve a dudlíky měli malí herci své vlastní. Děti jsou v některých ohledech velmi konzervativní, a pro jejich pohodu jim tvůrci rádi ponechali jejich malé jistoty.

Děti všude

V několika komparsních scénách si celkem zahrálo 30 dětí různého věku. Většinou se jednalo o potomky a blízké členů štábu nebo přátel.

Ve filmu uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika / Jiřího Mádla si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši / Terezy Ramby  Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka v jeho první filmové roli vůbec, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa a v zásadní filmové roli bezejmenného taxikáře i autora literární předlohy Dominika Landsmana.

Film vznik v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková, Fénix Film a Redemptor. Hlavním partnerem filmu je televize Nova.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 12.srpna 2021.

Foto: Vojtěch Resler

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama