reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 15.06.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Kakao: Super potravina číslo 1

Čvc 14, 2021 | Lifestyle, Nejnovější

reklama

Theobroma – nápoj bohů nebo chcete-li božský nápoj. Latinský název pro kakao, jež je top super potravinou, kterou znají lidé po celém světě. Málo kdo však už ví, proč je kakao tak vzácnou super potravinou. Obsahuje totiž téměř všechny látky, které jsou důležité pro lidský organismus. Obsahuje řadu důležitých minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, železo nebo zinek.  Takže pouhými 3 lžícemi kakaa denně si člověk zajistí potřebnou denní dávku minerálů.

Kakao obsahuje rovněž nasycené i nenasycené kyseliny, jež jsou nezbytné pro zdravě fungující lidský organismus. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, kterou tělo potřebuje pro výrobu serotoninu, takže je velmi prospěšné i pro lidskou psychiku.

Kakao má rovněž antioxidační a probiotické účinky. Je tedy optimální potravinou pro podporu imunitního systému. Díky látkám, které obsahuje, snižuje i riziko infarktu a mrtvice a pozor, působí i jako afrodiziakum.

Dříve v dávných dobách bylo kakao cennější než zlato. Pro Indiány bylo symbolem božské energie. Pilo se při mnoha významných příležitostech a ještě dnes se podle dávných tradic dělají kakaové rituály. Mimo jiné specialisté na rituály byly především Mayové, kteří kakao používali např. při bubnování nebo při vizualizovaní svých přání. Navíc, kakaové boby používali jako platidlo.

Ale pozor, není kakao jako kakao.  Většina běžných kakaí má s tím opravdovým pramálo společného. Často v obchodech nebo supermarketech narazíte na laciná nebo instantní kakaa, která obsahují spoustu cukru a málo vlákniny, málo zdraví prospěšných látek a často díky doslazovaní obsahují i řadu alergenů.

Kvalitní kakao je většinou dražší, je bio a je RAW. Tedy nepražené, aby v něm byly uchovány všechny zdraví prospěšné látky. Obsahuje i tuk, který je velmi důležitý pro náš organismus.

Jedním TOP kakaem na našem trhu je JO! CACAO – čistě přírodní, RAW kakao přímo z Peru. Opravdová super potravina obsahující všechny prospěšné látky pro naše tělo. Můžete ho pít horké v zimě u krbu na horách, kde vás zahřeje nejen na duši a nebo, ho můžete pít v létě, studené s pár kostkami ledu nebo ve formě frappé  s dobrou kávou či zmrzlinou, kdy vás zchladí a dodá vám energii. Hodí se rovněž na spoustu ZDRAVÝCH receptů, kdy díky kvalitnímu kakau můžeme mlsat opravdu zdravě.

V případě zájmu o JO Cacao si ho můžete objednat na e-mailové adrese: jocacao@jomagazin.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama