reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Čtvrtek 18.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Jiří Langmajer: Ani jsem nemusel číst scénář, zárukou kvality byli jeho autoři!

Zář 20, 2018 | Nejnovější

reklama

Herecká hvězda Jiří Langmajer si vybírá. Na každou nabídku nekývne, a když, tak po přečtení scénáře. V nejnovějším případě, při premiéře komedie Po čem muži touží ve Slovanském domě, přiznal, že tentokrát tomu tak ale vůbec nebylo.

„A víte proč,“ otázal se a pak ukázal prstem na dvojici těch, co mají film „na svědomí,“ režiséra Rudolfa Havlíka a Radku Třeštíkovou, kteří se podíleli na scénáři. „To je jejich dílo. Nemusel jsem číst ani řádek a na nabídku jsem kývl okamžitě. Oni pro mne jsou zárukou kvality, a myslím si, že se to na díle projevilo. A bavil jsem se při natáčení a věřím, že se budou diváci bavit i v kinech,“ uvedl Jiří Langmajer.

„Já jsem, na rozdíl od Jiřího, scénář četla a hodně mě pobavil, takže nebylo, co řešit. Je to skvělá situačka a moc jsem si roli užila, i když byla docela náročná. Převtělit se do muže bylo hodně zajímavé, ale ta práce maskérů při proměně, to byla opravdu dřina. Absolvovali jsme pětadvacet natáčecích dnů a byly to dny plné pohody a úsměvů. Ten film jinak brát nelze. Štáb se při natáčení smál a říká se, když se on baví, budou se bavit i diváci. Tak to snad klapne,“ s úsměvem uvedla Anička Polívková, hlavní ženskomužská postava filmu.

A klaplo to. Premiérovými sály duněl smích. A jak by ne. Trošku netradiční, a jak říká Polívková, třeskutá komedie je o věčném soupeření mužského a ženského světa.

Svůdníku Karlovi, jak jinak, než Jiřímu Langmajerovi, se najednou zhroutí život. Je vyhozen z práce, exmanželka po něm chce další a další peníze, dcera pozornost a k tomu mu neznámá žena nabourá auto. Tak suma sumárum – za všemi neduhy jsou ženy. A proto vysloví nerozvážné přání – Chci bejt ženská! A po divokém flámu se mu to splní, probudí se jako Karla, kterou ztvárnila skvělá Anička Polívková. A dál? „

„Dál žádné prozrazování. Přijde, uvidíte, uslyšíte,“ dodal za všechny herce i autory Rudolf Havlík. Jen pro úplnost ve filmu Po čem muži touží se kromě zmíněné dvojky, Langmajera a Polívkové, představí celá řada dalších známých tváří, např. Táňa Pauhofová, Lenka Vlasáková, Oldřich Navrátil, Matěj Hádek, Dominika Myslivcová, Lucie Polišenská atd. atd.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama