reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 22.06.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Horký kandidát na předsedu ČSSD Jiří Zimola má za sebou úspěchy ve funkci hejtmana. Budou delegáti hlasovat nezávisle, nebo zvítězí vnitrostranické dohody?

Úno 15, 2018 | Nejnovější

reklama

Mimořádný sjezd ČSSD je po prezidentských volbách další velkou a ostře sledovanou politickou událostí. Na předsedu strany, která v posledních parlamentních volbách zaznamenala velký debakl, kandiduje rekordní počet osobností. Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola je jednou z nich.

Na rozdíl od části uchazečů o předsednický post má Zimola za sebou jako bývalý hejtman řadu nepřehlédnutelných úspěchů. Za jeho šéfování se v kraji postavily ty nejlepší silnice a zůstala po něm i velmi důležitá vize velkého dopravního uzlu, navazujícího na sousední Rakousko a Německo.

Zimola se významně podílel také na záchraně českobudějovického letiště, které se po rekonstrukci stane dalším důležitým leteckým uzlem České republiky. I přes veškeré kritiky se Zimola také aktivně podílel na systému fungování jihočeských nemocnic, které patří k nejmodernějším u nás a lékaři i sestry patří k nejlépe placeným zdravotníkům v republice.

Pokud se Zimola stane novým předsedou rozklížené ČSSD, nevylučuje na rozdíl od některých svých protivníků spolupráci s Andrejem Babišem. „Ctím presumpci neviny. Andrej Babiš nebyl pravomocně odsouzen a je otázka na policii, státní zástupce a zejména soudy, zda se tak vůbec někdy stane. Proto k němu přistupuji jako k člověku nevinnému. Pouze on a hnutí ANO by se měli rozhodnout, nakolik jeho osoba může být problémem pro spolupráci na vládní úrovni. Je to ale právo a také plná odpovědnost vítěze voleb,“ uvedl Zimola v nedávném rozhovoru pro Deník.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama