reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Úterý 23.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Horáček dal do bazaru fanfáru po kamarádovi Hapkovi!

Říj 4, 2017 | Nejnovější

reklama

Zajímavá zpráva obletěla český showbyznys. Textař Michal Horáček dal do bazaru vzácnou fanfáru, která původně patřila jeho kamarádovi, kolegovi a geniálnímu skladateli Petru Hapkovi. Díky tomu ale mohl pomoct vozíčkářům.

Hvězdný bazar, který se soustředí na podporu lidí s handicapem, získal nový předmět, jehož prodej pomůže handicapovaným. Jde o hudební nástroj, který 30 let patřil hudebníkovi Petru Hapkovi. Jedná se o soustavu svařených trumpet, jíž se přezdívá fanfára. Cena, kterou Hvězdnému bazaru věnoval textař Michal Horáček, je 50 000 korun.

„Fanfáru jsem koupil z pozůstalosti Petra Hapky, protože mi byla velmi drahá a měl jsem k ní osobní vztah. Petr Hapka, který kuriózní hudební nástroje sbíral, na ni hrál jen vzácně – obvykle v situacích, kdy se nám nějaká píseň opravdu výjimečně povedla. Jinak visela na zdi. Slyšel jsem ji asi třicetkrát v životě,“ vzpomíná Michal Horáček, podle kterého fanfára zazněla třeba po složení známé písně Štěstí je krásná věc.

„Máme radost, že máme ve Hvězdném bazaru nástroj s tak zajímavou historií. Určitě stojí za to, aby se na něj lidé přišli do obchodu třeba jen podívat a popovídat si s našimi prodavači. Panu Horáčkovi na fanfáře skutečně záleželo, tím víc nás těší, že ji Hvězdnému bazaru věnoval. Doufám, že fanfára přiláká sběratele kuriozit, kteří touží po dalším jedinečném kousku do sbírky,“ říká Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, která Hvězdný bazar provozuje. Zájemce o fanfáru si musí připravit 50 000 korun, výtěžek z prodeje podpoří vozíčkáře.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama