reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Čtvrtek 18.07.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Frankie Vojtíšek boural, jeho truck byl na kusy! Šli po něm kvůli Myslivcové?

Srp 29, 2016 | Nejnovější

reklama

Český závodník, Frankie Vojtíšek, který je několikanásobný mistr Evropy a dokonce má na svém kontě 2. místo ve světové prestižní soutěži Rally Dakar, byl na včerejším závodě v rámci evropského šampionátu 100 metrů před cílem vytlačen z dráhy. Radost z 2. místa, pro které si jel, tak nakonec vystřídaly starosti o zdraví závodníka.

Vše se odehrálo na šestém závodě série FIA European Truck Racing Championship, kde Frankie startoval v prvním závodě ve druhé desítce, dokázal se však probojovat na osmé místo, což mu zajistilo start do druhého závodu sobotního odpoledne z tzv. pole position. V závěrečném 11. kole si Frankie dokázal udržet 2. místo a poslední zatáčkou už mířil do závěrečné rovinky pro místo na bedně. Avšak za ním jedoucí Maďar Norbert Kiss chtěl závod zjevně uspěchat a tak najel do zádní části českého vozu v plné rychlosti, čímž vyhodil Frankieho z dráhy a v daný moment nezvladatelný vůz mířil přímo do ochranné zdi.

Frankie Vojtíšek byl okamžitě po incidentu převezen na kontrolu k lékaři, aby se vyloučila možná zranění. Díky bohu pro české fanoušky silných strojů je jezdec Czech Truck Racing Teamu zcela v pořádku. Problém ovšem nastává s truckem, který je po nehodě zcela zničen. Mechanici týmu intenzivně pracují na zjišťování rozsahu škod, nedělní závody na okruhu v Maďarsku se tak jely bez účasti Czech Truck Racing Teamu.

„Celou loňskou sezonu jsme průběžně makali na vyladění auta, abychom pro letošek mohli pomýšlet na první příčky v celkovém pořadí šampionátu. Já i auto jsme v nejlepší formě,“ sliboval Frankie před závodem. Nebýt incidentu s maďarským jezdcem, mohl svá slova stvrdit jasným 2. místem. Momentálně však není ještě znám plný rozsah škod na vozidle, otázkou tak zůstává, zda-li se podaří dát vůz do jízdy schopné podoby do příštího víkendu, kdy se na mosteckém autodromu pojede další díl ze série evropského šampionátu.

O novinkách a účasti českého týmu na European Truck Racing Cupu vás budeme informovat. Pokud se Frankie závodu v Mostě zúčastní, bude potřebovat veškerou domácí podporu fanoušků, aby mohl příští týden oslavit nejen 30 let motoristické kariéry, ale i vítězství na domácím asfaltu. A snad ho tentokrát nechají soupeři napokoji. Na druhou stranu, divíte se, že po něm jdou, když se v jeho autě před pár dny svezla i blonďatá dračice Dominika Myslivcová? To by naštvalo i jiné frajery…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama