reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Neděle 14.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Dominika Myslivcová: Nepřítel národa č.1

Led 2, 2018 | Nejnovější

reklama

Dominiko, my nemáme Santu! Myslivcová neví, že u nás chodí Ježíšek. Chudinka, ještě jí to nikdo nevysvětlil, nebo moc kouká na americké filmy. Dominika Myslivcová si na sociální sítě umístila velmi sexy video (ostatně, jak je jejím zvykem). Lidí se na něm ptá, jestli už u nich byl Santa Claus. A to fakt neměla dělat!

Každé malé děcko přeci ví, že v České republice chodí Ježíšek! Tedy samozřejmě dítě, které není „postižené“ americkou mánií a ovlivněné nejrůznějšími nesmysly v televizi. Což růžová Barbie evidentně je. Jinak by ze své krásné pusinky takovou pitomost nemohla vypustit. Na sociálních sítích se do ní pustili dokonce i její fanoušci. Naprosto právem! Je pravda, že Myslivcové to ve videu opět nehorázně sluší a stejně málokdo vnímá, co říká. Hlavní roli hrají její mega prsa (je vidět, že NadraIN Forte fakt funguje). Ale i tak bychom jí rádi vysvětlili, o čem to tady u nás je.

Takže, milá Domčo, Ježíšek je zdrobnělina pro Ježíše Krista, jehož narození křesťané o Vánocích slaví. V různých podobách oslavy převzali i ateisté. Štědrý den jako takový pak mají na „svědomí“ protestanté, kteří den obdarovávání přeložili právě na den narození Ježíše. Někdy v té době se také zrodil termín pro nositele dárků. „Christkind“ je tedy dnes naším Ježíškem a Štědrý večer se postupně stal rodinnou tradicí.

Naopak Santa Claus je někdo úpně jiný. Také sice rozdává dárky hodným dětem, ale většinou je vyobrazován jako zakulacený mužík v červenobílém kabátě, který rozhodně musí mít dlouhý bílý vous. Santa údajně žije na severním pólu, možná v Laponsku. A aby stíhal nadělit všem dětem, má své kouzelné soby. V americké verzi Santy, kterou zřejmě myslela Dominika, se do domu dostává komínem tak, že do něj skočí a vyleze krbem. S Ježíškem tedy nezaměňovat. I když je pravda, že i u nás obchodníci Santu hojně využívají ke komerčním účelům a dnešní děti jsou stále více a více pod vlivem amerických tradic. Škoda toho.

Foto: Instagram

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama