reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Středa 22.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Dáda Patrasová: Králíci z klobouku jsou už léta našimi kamarády

Zář 29, 2016 | Nejnovější

reklama

Humor Vladimíra Jiránka miluje téměř od malička. Jak DÁDA PATRASOVÁ (59) přiznala, třeba jeho postavičky králíků z klobouku, Boba a Bobka, patří nejen k jejím dlouholetým oblíbencům, ale velkou oblibu si získaly i u jejích dětí a teď už i u vnoučka Felixe.

I proto prý velice ráda přijala nabídku zahájit vernisáž retrospektivní výstavy zmíněného významného ilustrátora s názvem Včera a dnes v Galerii Tančící dům. „Je to pro mne čest. Pana Jiránka jsem poznala jako malá holka, protože bydlel nedaleko nás, pak jsem ho vídala na vernisážích a samozřejmě se bavila jeho vtipy. Já sama, to se přiznávám, anekdoty vyprávět neumím, a když se o nějakou pokusím, občas se zamotám. Jeho humor je ale nezapomenutelný a i když některé z jeho děl a dílek si tady na výstavě prohlédnu a třeba je i znám, bavím se jimi stejně jako napoprvé. Je to paráda,“ nechala se slyšet Patrasová.

„Dneska, bohužel, moc věcí k smíchu není. Já samozřejmě třeba Boba a Bobka také znám, ale animované filmy mě tolik zase nerozdovádí. To spíše kreslené vtipy a těch je na téhle výstavě více, než dost. Takže proč se nepoveselit, když se tu nabízí jedna z nemnoha příležitostí,“ uvedla herečka Jaroslava Obermaierová.

Zmíněné dvě dámy se spolu s dalšími dvěma milovnicemi děl Vladimíra Jiránka, Janou Šulcovou a Kateřinou Kornovou, staly po slavnostním zahájení a kreslířské show žáka Vladimíra Jiránka, malíře Alexe, i kmotrami nové knížky. Ta nese stejný název, jako celá výstava, tedy Včera a dnes a nabízí výběr nejlepších Jiránkových kreslených vtipů, které byly přeloženy do sedmi světových jazyků.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama