reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Středa 22.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Chudák Jan Přeučil: Nevídané drama v domově důchodců!

Bře 23, 2021 | Celebrity, Nejnovější

reklama

Takové drama herec a rétor Jan Přeučil za svých 84 let života asi ještě nezažil. Zohaven, ponižován, okraden, napaden, a pak mu usilovali o život! Zcela bez zábran ho zdravotní sestra dusila v posteli polštářem, když se to původně jeho spolupacientovi nedařilo! Takové drama mezi životem a smrtí se odehrálo v domově seniorů.

Naštěstí šlo jen o velmi dramatickou a vlastně asi nejdramatičtější scénu nového českého filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4 – Reparát, která se natáčela v domově seniorů v jihomoravských Boskovicích. Známý herec, rétor, kantor a dabér v předchozích třech filmech poukazujících na rozdílnost dvou světů – romskou a českou komunitu – ztvárnil školníka Málka. Typické pro jeho postavu je párátko v koutku úst. Nyní už je však v důchodu, navíc trpí stařeckou demencí a v domově seniorů má dožít.

„Školník Málek se zohavenou tváří po popáleninách, jež má na svědomí Dostál v podání Jiřího Krampola, je svým synem (Igorem Barešem) přivezen do domova důchodců. Nejenom, že se k němu zdravotní sestra Ela (Natálie Grossová) chová děsivě, okrade ho, nadává mu, ale pak mu oba dokonce usilují o život…,“ prozradil část zápletky režisér a scenárista Tomáš Magnusek.

„Natáčení bylo příjemné, milé, celý štáb v čele s Tomášem Magnuskem perfektní, skvělý catering a velká legrace. Zato v rámci mé role a scény, kterou jsem si měl možnost zahrát, to zase tak úsměvné nebylo,“ prozradil Jan Přeučil. Ten musel nejprve projít více než hodinovou přípravou v maskérně, kde mu vyrobili imitaci jizvy po popáleninách na tváři. Pak musel sehrát starého a dementního Málka na vozíku, aby byl následně asi desetkrát, z různých úhlů pohledu kamery, dušen polštářem.

„To víte, že jsem se maličko bál, aby Jirka nebo Natálka, která je mimochodem úžasná, moc milá a skromná mladá dáma, ale velká profesionálka, netlačili zase až moc…,“ usmíval se Přeučil, o němž aktuálně vzniká unikátní dokument a také kniha související s jeho blížícím se životním jubileem v příštím roce.

„Já jsem jim říkal, ať nám toho našeho milovaného Přeučku neudusí, že s ním každý má ještě nějaké plány, a že má spoustu energie na dalších mnoho let. Honza byl skvělý, úžasný, jako vždycky,“ podotkl Tomáš Magnusek, který se slavným nositelem klobouků loni točil komedii Stáří není pro sraby, kde shodou okolností hrají také Jiří Krampol a Natálie Grossová.

„Já jsem se samozřejmě snažila, abych panu Přeučilovi nijak neublížila. Dokonce mi radili, jak ho mám dusit, aby měl pod polštářem pořád dostatek vzduchu…,“ usmívala se Natálie Grossová. „Honza je můj celoživotní kamarád a bylo by blbý, kdyby tohle bylo naše poslední společný natáčení, kdyby někdo z nás přitlačil moc…,“ dodal s humorem sobě vlastním Jiří Krampol.

Jak to nakonec s postavou starého Málka dopadne, na to si musejí diváci počkat do kina. Tam by se film, kde hrají v hlavních rolích kromě samotného Tomáše Magnuska také Zdeněk Godla a Gabriela Gášpárová. Dále se ve filmu objeví i Bára Mottlová, Jaroslava Obermaierová, Carmen Mayerová, Eva Čížkovská a další. Do kin by se snímek mohl dostat koncem tohoto roku v závislosti na vývoji pandemie koronaviru.

Foto: Miloš Smiedberger/Bastardi4

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama