reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Pátek 23.02.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Česká Miss v Bangkoku na kurzu vaření: Která z nich je připravena na vdávání?

Led 30, 2016 | Nejnovější

reklama

Poslední část zahraničního soustředění soutěže Česká Miss se odehrála Bangkoku. V hlavním městě Thajska se dívky naučily tajům místní kuchyně, navštívily „Plovoucí trh“, objevily nejstarší památky, stihly se svézt i „Nebeským vlakem“ a nakoupit dárky pro své nejbližší. Bangkok je zkrátka metropolí plnou nepřeberného množství krásných míst a zážitků stejně jako celé Thajsko – země úsměvů.

Pobyt finalistek Česká Miss v Thajsku připomíná spíše než přípravy na soutěž o korunku krásy pokus o cestu kolem světa. Během dvou týdnů desítka soutěžících strávila více než 30 hodin v letadle a na kontě má přes 17 000 km. Přesto si Thajsko náležitě užívaly. „Pro cestování v rámci země je výhodné využívat poměrně levnou leteckou dopravu. Je to pohodlnější
a rychlejší než autobusy nebo vlaky,“
vysvětluje Ali Marzouki z Thajské centrály pro cestovní ruch. Po krátkém přeletu z Phuketu do Bangkoku, který byl pro dívky zároveň poslední destinací, je už netrpělivě vyhlíželi odborníci na thajskou kuchyni v hotelu Aetas Lumpini. Odpoledne se doslova vyřádily v přípravě místních specialit. Ze spousty čerstvého ovoce, zeleniny, rýže, masa a darů moře připravily několik jednoduchých a tradičních jídel. Že si thajskou kuchyni neodpustí ani doma, se shodly všechny zúčastněné.

V Bangkoku navštívily několik významných památek včetně Velkého paláce. Okouzleny byly i pohledem na Damnoen Saduak, neboli „Plovoucí trh“. „Sto kilometrů od Bangkoku se nachází poslední autentický thajský trh, kde se nakupuje přímo z lodičky. Dívky se nadále odebraly do Wat Pho, druhého nejvýznamnějšího chrámu v Bangkoku, kde je umístěna 46 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy,“ sděluje Karel Uhlíř z cestovní kanceláře Čedok. Odpoledne si finalistky soutěže mohly vyrobit typický thajský deštník a naučit se základům tradičního thajského tance. Kromě návštěvy památek se dívky večer podívaly na známou divadelní show Siam Niramit.

Náročný, ale příjemný pobyt v Bangkoku zakončila slavnostní večeře pod taktovkou Úřadu pro cestovní ruch v Thajsku, kde nechyběl ani velvyslanec České republiky v Bangkoku PhDr. Vítězslav Grepl. „Účast na společenských událostech tohoto typu je pro finalistky velmi důležitá. Všechny soutěžící jsou velmi mladé a příležitost setkat se s tak odlišnou kulturou a zajímavými lidmi jim dá řadu cenných zkušeností. Ocení je nejen v případě postupu na celosvětové soutěže, ale i v osobním životě,“ popisuje jejich patronka Iva Kubelková. Před cestou domů si dívky dopřály nákupy i návštěvu místní rychlodráhy, tzv. Nebeského vlaku. Myslely nejen na sebe, ale hlavně na dárky pro své blízké. Oblíbenou památkou a talismanem do finálního kola se pro většinu dívek staly náramky od mnicha či vyřezávaní sloni pro štěstí. Po návratu z Thajska na finalistky čeká soustředění na Farmě Čapí hnízdo a také příprava na únorový Ples v Opeře. 

Foto: Česká Miss

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama