reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Neděle 14.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Čech, která okouzlil Ameriku! Příběh Becka je jako pohádka!

Bře 16, 2016 | Nejnovější

reklama

Zlaté české ručičky! Co Čech, to muzikant! Vlastně oboje platí pro rodáka z Vojkovic u Kralup Martina Brožka, který si říká BECK. I když momentálně žije v Londýně, k rodné hroudě se hrdě hlásí. Své vlasti navíc dělá dobré jméno i ve světě. Důkazem toho je proměněná nominace na prestižní cenu Akademie Music Awards, kterou okouzlil skladbou Miluj svůj život. Beck je prvním Čechem, který si tuto cenu odnesl. 

Akademie sídlící v Kalifornii každý měsíc vyhlašuje nejlepší začínající hudebníky, písničky a hudební alba z celého světa v pětadvaceti kategoriích. Následně se stárá o jejich rozvoj a podporuje jejich další tvorbu. „Je to splněný sen. O něčem podobném tajně přemýšlíte, ale nikdy to raději nevyslovujete nahlas,“ usmíval se spokojený interpret, který si za svůj druhý domov zvolil Anglii. Původně tam pracoval jako manažer prestižní restaurace. Kvalifikaci získal už v České republice, když si prošel od začátkům celým procesem povyšování v jednom fastfoodu. Dnes v britské metropoli působí jako trenér fitness a i když je to celkem vzdálené jeho dětskému snu, kterým byl programátor v oblasti počítačových her, nestěžuje si. Právě naopak. Má dost času na svého největšího koníčka – hudbu.

Beck je i v tomto ohledu cílevědomý, asi to má v povaze. Hudbu skládá, píše texty, dokonce i zpívá. Jako autor má za sebou čtyři publikace, dvě české a dvě anglické. Přestože dostal ocenění, po kterém touží drtivá většina hudebníků, zůstává při zemi. Úspěch připisuje hlavně týmové práci, zejména dvěma anglický diskžokejům. Zmiňuje i Davida Leara, který zajistil střih alba a profesionální kvalitu zvuku. Ne náhodou teď skladbu Miluj svůj život hrají tři přední rádia v USA, jedno v Austrálii a další v Londýně. „Věřím, že je to jen začátek a posluchači si moji hudbu zamilují,“ neusíná na vavřínech muž, která má našlápnuto k parádní kariéře. Uvidíme, kam až to dotáhne…

Foto: archiv

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama