reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Středa 22.05.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Býval manažer, ale jako kravaťák se necítil ve své kůži. Dnes je Nowak vyhledávaným profíkem

Říj 8, 2020 | Celebrity, Nejnovější

reklama

Před jeho objektivem stála už celá řada známých tváří. Stejně jako naprosto neznámých lidí, kteří zkrátka jen chtěli mít pěknou fotku nebo ji potřebovali v rámci své práce.

Profesionálně fotí od roku 2000, tedy už více jak dvacet let. Tenkrát se rozhodl, že dělat „na sebe“ je to, co ho bude nejvíce uspokojovat a naplňovat. I když to ne vždy bylo snadné, nelituje. „Prvním impulsem byla práce ve Fotolabu. Možná to někoho překvapí, ale fotografii nemám vystudovanou. Zkrátka jsem ale zjistil, že jako „kravaťák“ nejsem šťastný,“ usmívá se sympatický chlapík, pro kterého byla zlomem chvíle, kdy objevil kouzlo portrétové fotografie. Dal ve firmě výpověď a začal se živit focením.

Dnes je práce s fotoaparátem v podstatě legrace a zvládne ji i amatér. Máme na mysli klasiku – „cvaknout“ partnera na dovolené nebo si udělat pěkné snímečky ze svatby. Dřív to ale tak nebývalo. Inspirace se také hledala těžko, zahraničních časopisů u nás moc nebylo. „V zahraničí se tak hned šlo do trafiky a kupoval se třeba Vogue. Dnes? Google a Instagram,“ uvažuje Nowak, kterého brzy čeká focení s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, skupinou Kryštof či herečkou Bárou Mottlovou.

I když by mohl po těch letech docela dobře machrovat, protože před jeho foťákem pózovaly takové hvězdy jako Táňa Pauhofová, Nikol Švantnerová, Gabriela Koukalova a mnoho dalších jako například vycházející hvězdičky Gabriela Gášpárová nebo Lenka Pechová, Richard zůstává nohama na zemi. Dobře si uvědomuje, že práce v showbyznysu je pomíjivá. Jednou jsi nahoře a…pokud se tam chceš udržet, musíš neustále makat hlavně na sobě. Jinak přijde rychlý sešup dolů.

Foto: Richard Nowak

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama