reklama

Všechny celebrity na té správné adrese

Sobota 13.04.2024

Všechny celebrity na té správné adrese

reklama

Jan Kalousek: Alba vydávat nebudu, nikoho už dnes nezajímají!

Led 20, 2017 | Nejnovější

reklama

JAN KALOUSEK (54) se hudbě věnuje již 25 let, tedy čtvrt století. Sice si dal pět let pauzu, aby mohl zplodit a vychovat své tři děti a chvíli se věnovat politické kariéře, ale i tak ho lze označit za veterána české hudby, kterého není třeba nikde představovat.

A symbolicky, právě ve veteránu, ve své Tatře 603, přijel i na svůj první koncert pro své přátele, který se konal v klubu v  garážích Rudolfina. Dorazilo ale i mnoho dalších veteránů, a to jak z automobilového průmyslu, tak z hudební scény. Zazpívat přišli svému kamarádovi Daniela Šinkorová, Václav Kopta a Petr Vondáček. Jelikož Jan Kalousek spojil koncert i s oslavou narozenin, dostal to od nich vlastně darem.  Dorazili například i bratr Jana Kalouska Šimon Kalousek, Oto Klempíř, Sabina Laurinová, Marek Libert, Adam Mišík, Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Vítek Pokorný, Beata Rajská, Lumír Tuček. Už loni začal Jan Kalousek hrát na několika uzavřených akcích a byli to právě jeho přátelé, kteří ho začali přemlouvat, ať začne vystupovat častěji. A naštěstí je poslechl.

V další etapě muzikálního života se rozhodl, že bude mnohem méně spolupracovat s jinými skladateli a mnohem více si bude skládat hudbu a texty sám. Možná proto, že má po letech hlavu plnou nápadů, které musí pustit do světa. „Bez hudby bych nemohl existovat. Potřebuji ze sebe dostat tu energii, kterou jsem držel na uzdě. Hrozně mě baví zpívat a hrát na kytaru. Když hraju, v tu chvíli pro mě nic jiného neexistuje,“ a tak by to mělo být v každé profesi. Jan Kalousek už má dokonce plány do budoucna a chce se věnovat hlavně živému hraní. „Miluju, když publikum moje muzika baví. To jim pak hraju ověřené písničky, u kterých se rozjedou a odreagují. Vůbec si myslím, že k muzice patří hlavně živé provedení a trochu té mejdanové atmosféry,“ řekl Jan Kalousek.

Dokonce se mu už i rýsují první nové skladby a koncerty. Alba ale prý nejspíš vydávat nebude. „Víte, ta dnešní doba je úplně jiná. Přijde mi, že alba dnes už nikoho nezajímají. Lidi spíš zaujme nějaký hit a vůbec nepřemýšlí o tom, že si pořídí koncepční desku konkrétního umělce,“ smutně konstatoval Jan Kalousek, který má ale prý osobně alba rád. První koncert chystá v Malostranské besedě již 20. února ve 20:30 hodin. Takže pokud patříte mezi ty, kteří Jana Kalouska už dlouho chtěli slyšet na živo, máte teď po letech první příležitost.

Foto: archiv Jana Kalouska

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama